zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

U Milhostova leží tuny nelegálního odpadu ze zpracování plastů

13.10.2009
Odpady
U Milhostova leží tuny nelegálního odpadu ze zpracování plastů

U Milhostova kdosi složil v uplynulých dnech tuny odpadu ze zpracování plastů. Odpadový materiál, který okolí bezprostředně neohrožuje, je v několika velkých balících a leží u lesa. Na místo ho asi přivezl kamion. Příslušné úřady se teď pokusí ve spolupráci s policií původce nelegální skládky vypátrat, oznámil dnes ČTK vedoucí odboru životního prostředí města Chebu Viktor Kudláček.

Na odpad upozornil úřady anonymní telefonát, na místo byli přivoláni kvůli nejasnému obsahu balíků hasiči. Zjistili, že plastové odřezky v žocích nejsou nebezpečné, a proto není nutný bezprostřední zásah, uvedla mluvčí krajských hasičů Alena Ryvolová. "Náš zásah byl spíše preventivní. Byly obavy, že by se mohlo jednat o nebezpečný odpad. To se ale nepotvrdilo. Proto se tím už dále nezabýváme," podotkla.

Odpad u lesa mohla vyložit nejspíše firma, která chtěla ušetřit za jeho odstranění. Není vyloučeno, že může pocházet i z Německa. Kudláček uvedl, že se už podařilo najít provozovnu, která by se mohla případně odpadu ujmout a zlikvidovat ho. "Odpad je na pozemcích Lesů České republiky. Příští týden s nimi budeme jednat, jak případ vyřešit," dodal Kudláček.

Vladimír Meluzín

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí