zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Morava může mít vodní cestu do Dunaje

13.10.2009
Vodní cesty
Morava může mít vodní cestu do Dunaje

HODONÍN - Posun v přípravě vodní cesty spojující Moravu s Dunajem se očekává na konferenci Přátelská a moderní doprava, která se v úterý (13. 10.) uskuteční v Bruselu.

Zájem o budování kanálu potvrdili zástupci Dolnoslezského vojvodství. Zastupitelé Jihomoravského kraje v Bruselu vidí vzor v síti moderní bavorské vodní cesty Dunaj - Mohan. Všechny moravské i slezské obce a vojvodství na trase zahrnuly koridor do schválených územních plánů. Polští zástupci potvrdili, že vodní cestu Dunaj - Odra považují za významný rozvojový záměr své dopravní infrastruktuře. Na bruselské jednání chce přijet dolnoslezský maršálek i zástupce Jihomoravského kraje, komentoval Jaroslav Pospíšil, člen Rady Jihomoravského kraje.

Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe je projekt průplavu, který má spojit řeky Dunaj, Odra a Labe pro lodní dopravu. Kromě těchto vodních toků mají v projektu významnou roli řeky Morava a Bečva. Příznivci průplavu jsou ministerstva česká i sousedních států, stavební, logistické a rejdařské firmy, některá města a obce na trase a část dopravních odborníků. Také Evropská unie s podporou udržitelného rozvoje v Evropě. ČR je z 27 členských států EU jediná země, která nemá přímé nebo nepřímé spojení kvalitní vodní cestou s mořem.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí