zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konsorcium PPF nabídne výrazně nižší cenu v mnohamiliardovém tendru na odstranění ekologických škod

16.10.2009
Sanace, staré zátěže
Konsorcium PPF nabídne výrazně nižší cenu v mnohamiliardovém tendru na odstranění ekologických škod

Konsorcium PPF nabídne výrazně nižší cenu v mnohamiliardovém tendru na odstranění ekologických škod, informovala společnost ve středu. Podle ní znamená rozšíření počtu zájemců o tendr nižší výdaje pro státní kasu.

V pátek totiž Úřad na podporu hospodářské soutěže (ÚOHS) uznal námitky sdružení PPF a vrátil ho do hry o 115 miliard. ÚOHS posuzoval stížnosti celkem tří uchazečů, které ministerstvo financí vyloučilo z výběrového řízení na "zakázku století". Na vyřazení si kromě PPF stěžovaly společnosti Deme Environmental Contractors a Dredging International a sdružení PD-Gruppe - Stavoprogres Brno.

Konsorcium PPF ve středu oznámilo, že je ochotné přistoupit na zkrácení času pro analýzu údajů z dataroomu pro uchazeče, a to přibližně na dobu 30-50 dnů. Podle PPF tím platný harmonogram soutěže nebude nijak dramaticky narušen.

Společnost také slibuje nabídnout výrazně nižší cenou, než jaká je očekávaná maximální hranice odvozená z výpočtů ministerstva financí, tedy 115 miliard. Částka ale vyvolává už od začátku kritiku. Podle odborníků by totiž odstranění ekologických škod mělo stát pouhou třetinu nabízené částky.

"Už dnes můžeme prohlásit, že od nás lze očekávat překvapivou, výrazně nižší nabídku, než s jakou počítá mezní limit veřejné soutěže. Upřesnit tuto částku budeme schopni bezprostředně po uzavření dataroomu, slíbil Alexej Bechtin, mluvčí skupiny PPF.

Do tendru, který je jedním z největších za existenci ČR, se přihlásilo šest firem. Do dalšího kola výběrového řízení postoupily firmy Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental services. Původně nepostoupily sdružení PPF Advisory, Ecosoil Sud, AVE CZ odpadové hospodářství a Dekonta, dále konsorcium Deme Environmental Contractors a Dredging International, a sdružení firem PD-Gruppe - Stavoprogres, které se skládá z P-D Industriegesellschaft a Stavoprogresu Brno.

Vokurková Iva, vokurkova@mediafax.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí