zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zamíří barevné koše i do obchodních center?

21.10.2009
Odpady
Zamíří barevné koše i do obchodních center?

Začátkem října vyrazili pracovníci Ekocentra Koniklec Českého svazu ochránců přírody do vybraných obchodních center v Praze, aby šířili informace u veřejnosti o třídění a recyklaci odpadů. Šlo o jednu z aktivit projektu s názvem "Kam kráčíš, odpade?", který byl podpořen Státním fondem životního prostředí ČR.

Prvním místem, kde informační kampaň probíhala, byl Palác Flóra v Praze 3, následovaly obchodní centra Novodvorská Plaza, Kotva, Galerie Butovice a Nový Smíchov. Všechna OC přistoupila k akci velmi vstřícně.

Během kampaně byly osloveny stovky občanů. Někteří občané se sami přicházeli informovat například o možnostech třídění bioodpadu nebo nápojových kartonů, které nejsou v některých částech Prahy běžné. Jiní byli překvapeni, že se například molitan netřídí, rulička od toaletního papíru nebo obal od vajíček je papír již více než 5x použitý, který se už nedá recyklovat. Na své si přišly i děti, pro které bylo připraveno několik tématicky zaměřených her - odměnou jim byly tématické omalovánky, pexesa nebo i stolní hra o třídění odpadů.

Koncepci stánku navrhovala dvojice studentů architektury z pražské ČVUT. Design stánku vycházel z loga Ekoporadny Praha (www.ekoporadnapraha.cz), kterou provozuje právě ČSOP Koniklec. Multifunkční boxy, které zaujaly již svým tvarem, odpovídaly barevnému schématu tříděných komodit v kombinaci s přírodními materiály. Sloužily samozřejmě jako nádoby na tříděný odpad, ale také jako stolečky, ze kterých si návštěvníci centra mohli vzít informační letáky.

Další informace nejen na toto téma Vám rádi poskytnou pracovníci Ekoporadny Praha v otvíracích hodinách pro veřejnost nebo na e-mailu csop@koniklec.cz. Aktuality naleznete na webu www.ekoporadnapraha.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí