zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Setkání členů Klubu Světa energie

22.10.2009
Energie
Ekologické vzdělání a výchova
Vodní energie
Setkání členů Klubu Světa energie

Ve čtvrtek 22. a v pátek 23. října 2009 se v šumavské obci Srní sejde více než dvacítka pedagogů z celé republiky. Jedná se o dvoudenní setkání členů Klubu Světa energie - aktivních fyzikářů, které pro ně pravidelně připravuje energetická společnost ČEZ. Učitelé si prohlédnou vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila, navštíví Muzeum dřevařství v Rokytě a vyslechnou řadu zajímavých odborných přednášek.

Pedagogové z Klubu Světa energie vyučujících fyziku na základních, středních i vysokých školách v ČR se setkávají pravidelně. Tentokrát se potkají v jedné z nejčistších lokalit v naší zemi, na Šumavě. Tématem letošní akce jsou obnovitelné zdroje, a proto je pro ně v programu naplánována exkurze do vodních elektráren Vydra a Čeňkova pila, které se nachází nad soutokem řek Vydra a Křemelná. Učitelé si prohlédnou i interaktivní expozici Muzea dřevařství na Modravě.

Fyzikáře čeká také odborná přednáška o využití obnovitelných zdrojů energie v praxi, např. o fotovoltaice, tepelných čerpadlech apod. tak, jak je mohou učitelé prezentovat svým studentům. Učitelé na setkání oceňují i možnost vzájemné výměny zkušeností a seznámení se s kolegy z jiných škol.

Podobných setkání pedagogů se uskutečnilo v minulosti již osm a zúčastnilo se jich přes 260 vyučujících.

O vzdělávacím programu ČEZ

Vzdělávací program založila energetická společnost ČEZ před 17 lety v roce 1992 s cílem zlepšit informovanost o energetice a zvýšit zájem mládeže o studium technických oborů a v budoucnu případně o zaměstnání v této oblasti. Učitelům nabízí účinnou pomoc při zapojování fyzikálních témat do školních vzdělávacích programů. V roce 2006 získaly semináře vzdělávacího programu společnosti ČEZ akreditaci Ministerstva školství a tělovýchovy ČR. Veškeré vzdělávací aktivity jsou poskytovány bezplatně nebo za symbolické ceny. ČEZ je jedinou českou průmyslovou společností, která tak dlouhodobý program na podporu vzdělávání poskytuje.

Expozice Šumavská energie

Expozice Šumavská energie v elektrárně Vydra přivítala v roce 2009 od ledna do konce září 6 480 návštěvníků, což je téměř stejný počet zvědavců jako v minulém roce, kdy sem zavítalo 6 593 návštěvníků. Expozice láká nejen turisty, ale i učitele se svými žáky.

Informační centra malých vodních elektráren Vydra a Čeňkova pila a stálá expozice "Šumavská energie"

www.cez.cz

V květnu jsou možné prohlídky jen ve středu a v sobotu, od 1. června do 30. září denně kromě pondělí. Začátky prohlídek jsou v 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. V období říjen - duben jsou možné pouze prohlídky pro větší skupiny, předem objednané prostřednictvím Zákaznické linky na telefonu 840 840 840.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí