zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda v rybnících se vařila

27.10.2009
Příroda
Voda v rybnících se vařila

Krašovice, Podmokly - Rybáři o víkendu lovili rybníky v Krašovicích a Podmoklech.

Krašovický rybník se v sobotu ráno koupal v mlze, na jeho hrázi stály desítky lidí a rybáři ve vodě mezi sebou drželi síť se stovkami ryb uvnitř. Kapři, amuři, candáti, jelci, okouni, plotice... všechny ryby musely z vody ven. Výlov byl velkou atrakcí.

Rybáři vodu vypouštěli od časného rána, její šupinaté obyvatele začali do kádí přemisťovat kolem deváté hodiny. Bylo jich téměř 150 metráků, některé kusy byly úctyhodné.

"Musel jsem se sem přijet podívat. V létě jsem tady byl na přejezdech přes lávku a zajímalo mě, jaké ryby tady mohou mít. A doopravdy zírám - voda se tady úplně vaří, co jich je," říkal fotografující Leoš Tupý z Plzně s tím, že jediné, co mu na výlovu vadí, je brzké vstávání.

Kdo si na ranní budíček nestěžoval, to byli bráchové Daniel a Dominik Jelínkovi z Tlucné. Břeh obcházeli v gumákách a s podběrákem. "Budeme vytahovat menší ryby, které v síti neuvíznou. Okouny a plotice hlavně," říkali nadšení kluci.

Ve stejnou dobu lovili rybáři z Třemošné rybník v Podmoklech nedaleko Úněšova. "Mělo tu být původně 60 metráků ryb, ale je jich méně - jsou menší," vysvětloval předseda spolku Karel Kobza. "Kapry, líny, candáty a štiky, které jsme vylovili, teď budeme nasazovat do dalších rybníků - například do Víseckého v Trnové nebo na Oprám ve Zruči," konstatoval Kobza.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí