zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodní materiály, úspory a obnovitelné zdroje energie

30.10.2009
Energie
Ekologické stavění, bydlení
Přírodní materiály, úspory a obnovitelné zdroje energie

Pasivní dům, ekologické bydlení, solární technologie, možnosti úspory energie a jejich financování - to jsou témata, se kterými se můžete seznámit na akci při příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů, o víkendu 7.-8. listopadu 2009.

Kde jinde by se o těchto tématech mělo hovořit než v Centru Veronica Hostětín [1,2], kde je postaven modelový pasivní dům [3] a ekologické vzdělávací středisko, které oslavuje již 3. rok svého fungování.

Organizátoři z Ekologického institutu Veronica nabízejí nejen lektorované prohlídky domu, ale i tématické přednášky a možnost bezplatných konzultací s odborníky. Rovněž poskytují možnost ubytování a vyzkoušení principů pasivního domu na vlastní kůži. Účastníci akce tak ověří, zda se skutečně v zimě v domě téměř nemusí topit, jelikož je energeticky 7-10krát úspornější než klasický dům.

Sobotní program bude věnován ekologickému stavitelství, pasivním domům a úsporným technologiím včetně možností, jak získat státní příspěvek na jejich pořízení.

Nedělní program zahajuje lektorovaná prohlídka solárních systémů, následuje přednáška na aktuální téma globální změny klimatu. Vycházka do přírody Bílých Karpat bude doplněna prohlídkou mateřské školy v obci Pitín, která byla letos v létě izolována slámou a rekonstruována do pasivního standardu.

Víkendovou akci doplňuje pondělní exkurze na fotovoltaickou elektrárnu v Ostrožské Lhotě a vytápění biomasou v individuálních kotlích v obci Salaš u Velehradu.

Program je bezplatný. Na akci je nutno se přihlásit a objednat si případné BIO-stravování či nocleh. Je možnost se zúčastnit i jednotlivých dní samostatně nebo celé akce s přespáním v pasivním domě Centra Veronica Hostětín.

Akce je pořádána v rámci projektu Přírodní materiály a obnovitelné zdroje pro rozvoj příhraniční oblasti, který je spolufinancován z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Slovenská republika 2007-2013. Mediální partner akce: ENVIWEB

Bližší informace a podrobný program jednotlivých dní najdete zde:

hostetin.veronica.cz

Akci pořádá a přihlášky přijímá: Centrum Veronica Hostětín, hostetin@veronica.cz, tel. 572 630 670.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí