zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cape Schanck House - dům v drsné přírodě

14.11.2009
Ekologické stavění, bydlení
Cape Schanck House - dům v drsné přírodě

Cape Schnck House je umístěn na poloostrově Mornington ve Viktorii v Austrálii.

Leží v oblasti, která je součástí Victoriiných parků, které jsou oblíbeným cílem turistů a výletníků. Krajina v Cape Schank se vyznačuje travou porostlými dunami a skalisky.

Architektonická kancelář Jackson Clement Burrow se pokusila splnit přání investorů, vytvořit ze starého rozpadajícího se domu opět rezidenci, která by dokázala odolávat drsným klimatickým podmínkám.

Zvolená strategie předpokládala nahrazení rozpadající se budovy novým domem, který bude vhodně zaintegrován do okolního prostředí.

Vznikla tedy budova s plochou střechou. Zvoleny byly robustní materiály, které odolávají nepřízni počasí. Klima na australském jižním pobřeží lze označit jako drsné.

sustainable_cape_schank_house

Dům byl řešen jako převislý, ležící na jedné vnitrozemské duně, která vyčnívá nad okolní stromy a keře. Zvláště podařená je severozápadní orientace domu. První poschodí se táhne jako protáhlý balkón a umožňuje majitelům nádherný výhled do okolní krajiny.

cape-schanck-house-4

Pokud se člověk blíží k domu, vítá ho masivní betonová zeď, za kterou se skrývá přízemí. K němu jsou jakoby přilepena další spodní podlaží.

cape-schanck-house-3

Architektům se podařilo na přání investorů vytvořit obytné prostory pro majitele a jejich potomky, které zachovávají ráz krajiny. Tím si stavba vydobyla status odlehlého a do přírody krásně začleněného moderního domu.

Zdroj: www.avangado.de

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí