zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Formule 1 musí myslet na životní prostředí, varuje Rosberg

10.11.2009
Ekologická auta
Formule 1 musí myslet na životní prostředí, varuje Rosberg

Ekologický pohled se do formule 1 snažil zavést bývalý prezident FIA Max Mosley, ale ve své snaze příliš neuspěl. Systémy na rekuperaci kinetické energie vydržely jen jeden rok. Podle Nica Rosberga se ale vrcholová motoristická disciplína bez větší ohleduplnosti k životnímu prostředí neobejde.

"Je to něco, co by v budoucnu skutečně mohlo snížit zájem o tento sport," varoval. "Lidé se budou více zajímat o životní prostředí, takže je to oblast, v které bude třeba konat a dosáhnout pokroku."

Max Mosley počítal ve svých dlouhodobých plánech s motory s nižší spotřebou a například společnost Virgin, která přestoupí od Brawnu k Manoru, se chtěla zabývat ekologickým palivem pro vozy F1.

Nico Rosberg se domnívá, že by nový prezident FIA Jean Todt měl v těchto snahách pokračovat.

"Rád bych, aby trochu změnil image formule 1, aby byla přívětivější k životnímu prostředí," řekl o Todtovi. "Je diskutabilní, zda je (F1) pro životní prostředí tak špatná, ale je to image, kterou máme."

"Takže je důležité něco proti tomu dělat, jako tomu bylo s KERS, ale je třeba zajít ještě dál."

Změna na postu prezidenta FIA byla podle Rosberga správná. Pravděpodobný pilot Brawnu GP věří, že Jean Todt potřebné změny zvládne.

"Je velmi dobře, že nastala změna," uvedl pro ITV. "Je to jako vánek čerstvého vzduchu a pan Todt se bude zabývat tím, co je dobře a co špatně, a pak uskuteční změny."

"Je velmi schopný, takže věřím, že odvede dobrou práci a bude dobrý pro tento sport a všechno ostatní, o co se FIA stará. Bude zajímavé sledovat, s čím přijde."

www.f1sports.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí