zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor se osvědčil samoobslužný lesní bar

21.11.2009
Příroda
Na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor se osvědčil samoobslužný lesní bar

Samoobslužný 24 hodin denně celoročně otevřený Lesní bar se osvědčil u Horní Lipové na pomezí Rychlebských hor a Jeseníků. Přístup k nápojům, cukrovinkám, uzeninám či pohledům zneužije jen málokdo.

"Pro více než 90 procent lidí je samozřejmé, že do volně přístupného přístřešku v lese přijdou, vezmou si, na co mají chuť či uvaří na plynu kávu a ihned zaplatí do zde umístěné pokladničky," řekl revírník Václav Pavlíček přístřešek provozuje již třetím rokem. "Jsou ale lidé, kterým to nejde na rozum, takže nosí peníze z lesa do vsi, posílají mi je poštou či na účet," dodal sedmačtyřicetiletý revírník. Připustil, že se občas najdou takoví, kteří přijdou do lesního baru jako do krmelce a naloží si plný batoh věcí domů. "Jsou to většinou mladí nezaměstnaní z blízkého okolí či ještě děti," řekl Pavlíček. Poznamenal, že díky místní znalosti se mu vždy rychle podaří zjistit, o koho jde. S takovými lidmi, jejich rodiči či učiteli umí pracovat.

Kromě prvního Lesního baru s nápoji chlazenými proudící vodou pak v okolí ještě vznikl další Horní bar, který je dokonce vybavený přírodní sprchou. Na místě nazvaném příznačně Panoramata je pak na stole u lavice k dispozici také dalekohled. Konečně čtvrtým samoobslužným místem je Fortův smrk.

Jen u "hlavního" Lesního baru, kde se někdy pečou i makrely, je již série pamětních knih. Autoři zápisů v nich nešetří pochvalnými a nevěřícnými výkřiky. Když jsou makrely, přichází i 200 hostů za den. Návštěvníci se řídí tím, jak se tu píše, že průměrná cena cukrovinek je 10 korun, nápojů 12 korun.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí