zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hrajte s EKOLAMPEM o vánoční stromky

20.11.2009
Recyklace
Hrajte s EKOLAMPEM o vánoční stromky

Dejte letos dárek i životnímu prostředí..

Po úspěšném loňském prvním ročníku je tu opět vánoční vědomostní soutěž "Rozsvítíme Vaše Vánoce", ve které můžete vyhrát vánoční stromek v květináči s velkou sadou krásných ozdob a moderním LED diodovým osvětlením.

Každý, kdo od 16. listopadu do 13. prosince na webu soutěže www.rozsvitimevasevanoce.cz správně vyplní krátký kvíz, má šanci ušetřit čas při shánění pěkného vánočního stromku. Svou výhru - živý vánoční stromek - si navíc může pěstovat pro příští vánoční svátky, nebo ji vysadit do volné přírody.

Podle výzkumu společnosti EKOLAMP, která v České republice zajišťuje sběr a recyklaci světelných zdrojů, výrazně vzrostla v českých domácnostech za poslední tři roky obliba úsporných zářivek. Zatímco v roce 2006 je používalo 38 % domácností, v letošním roce je to již 60 %. S narůstajícím množstvím těchto světelných zdrojů je však úzce spojena i otázka jejich budoucího zpětného odběru a recyklace, protože tato zařízení obsahují malé množství rtuti. V popelnicích na komunální odpad končí každým rokem méně zářivek, přesto to v loňském roce bylo stále ještě 39 %. Dejte tedy letos dárek životnímu prostředí a více se věnujte zpětnému odběru a recyklaci nefunkčního osvětlení ve svém okolí.

Nadělte své škole či úřadu bonusy za malou sběrnou nádobu

Nezisková společnost EKOLAMP se rozhodla nová sběrná místa přiblížit lidem. Od září zcela zdarma dodává nový typ malé interiérové sběrné nádoby, jež by měla ulehčit zpětný odběr použitých světelných zdrojů z českých domácností. Sběrným místem se tak může stát každá organizace, která se rozhodne umístit speciální sběrnou nádobu ve svých prostorách na veřejně přístupném místě.

Kromě dobrého pocitu z ochrany životního prostředí mohou nová sběrná místa získat za umístění sběrné nádoby zajímavé finanční bonusy - například roční paušální odměnu za provozování sběrné nádoby nebo odměny za množství sesbíraných světelných zdrojů. Zájemcům, kteří smlouvu o zřízení místa zpětného odběru uzavřou do 31. 12. 2009, bude navíc vyplacena jednorázová odměna ve výši 2000 Kč. Přesvědčte svou školu, místní úřad či podnik, aby si o sběrnou nádobu požádaly! Více informací najdete na www.ekolamp.cz/msn.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí