zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Novém Jičíně začala výstava Příběhy povodní

14.12.2009
Povodně
V Novém Jičíně začala výstava Příběhy povodní

Příběhy povodní se jmenuje výstava, která v pátek začala ve vestibulu radnice v Novém Jičíně. Autory vystavených fotografií zachycující letošní červnové povodně na Novojičínsku jsou Alena Dvořáková, Viktor Fišer a Radek Burda.

"Výstavu pořádá humanitární organizace Adra ve spolupráci s městským úřadem. Snímky zachycují lidskou sounáležitost a vzájemné pochopení v okamžicích, kdy mnoho lidé přišlo takřka o vše, někteří dokonce i o své nejbližší," uvedl mluvčí města Josef Gabzdyl.

Povodňová vlna z večera 24. června napáchala obrovské škody. Na Novojičínsku zahynulo osm lidí, desítky lidí přišly o střechu nad hlavou, škody se vyšplhaly přes miliardu korun. Na pomoci po záplavách se kromě sdružení Adra podílely další humanitární organizace Člověk v tísni, Krizové centrum Ostrava, Charita, Český červený kříž, Slezská diakonie a Armáda spásy. Fotografie ukazují, jakou nezastupitelnou roli při humanitární pomoci sehrály tyto organizace, bez jejichž přispění by se následky přírodní katastrofy zvládaly mnohem obtížněji.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí