zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pátá výzva pro zateplování veřejných budov je otevřena

04.01.2010
Vytápění, zateplení
Pátá výzva pro zateplování veřejných budov je otevřena

Žádosti budou přijímány od 1. února 2010. Alokace pro tuto výzvu je 3 miliardy korun..

Žádosti o podporu v rámci Prioritní osy 3 jsou přijímány od

1. února 2010 do 31. března 2010. Alokace (maximální celková dotace z prostředků EU) na schválené projekty je vyhlášena ve výši 3 mld. Kč.

Příjem žádostí o podporu bude ukončen před 31. březnem 2010, pokud bude dosaženo u písemně došlých žádostí objemu požadované dotace z prostředků EU ve výši 4,5 mld. Kč.

Žádosti o podporu (kritéria přijatelnosti, způsobilé výdaje) musí být v souladu
s Programovým dokumentem OPŽP, Implementačním dokumentem OPŽP
a výzvou pro podávání žádostí.

Podmínky pro podávání žádostí jsou uvedeny v aktuálním znění Směrnici MŽP pro předkládání žádostí a o poskytování finančních prostředků pro projekty z OPŽP. Detailní soupis přijatelných příjemců podpory je uveden v platné verzi Implementačního dokumentu OPŽP. Všechny závazné dokumenty jsou k dispozici na internetových stránkách OPŽP.

Žádost je třeba doručit na příslušná krajská pracoviště SFŽP ČR do 16 hodin posledního dne lhůty. V případě zaslání žádosti poštou je třeba počítat s přiměřenou časovou rezervou.

Udržitelné využívání zdrojů energie

XVI. výzva se vztahuje na oblast podpory 3.2 - Realizace úspor energie a využití odpadního tepla u nepodnikatelské sféry, podoblast 3.2.1. Realizace úspor energie.

V rámci podoblasti podpory bude možno podporovat projekty zaměřené na snižování spotřeby energie zlepšením tepelně technických vlastností obvodových konstrukcí budov (zateplení obvodových plášťů a střešních konstrukcí, výměna či rekonstrukce otvorových výplní).

Omezení v rámci výzvy

Podpořeny mohou být pouze žádosti na projekty, které dosáhnou hranice min. 50 bodů v součtu bodového hodnocení technické kvality a ekologické relevance dle hodnot uvedených ve výběrových (hodnotících) kritériích.

Úplné znění XVI. výzvy OPŽP a hodnotící kritéria.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí