zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Strojírenská skupina ČKD posiluje ekologický byznys

11.01.2010
Energie
Strojírenská skupina ČKD posiluje ekologický byznys

Negativní důsledky ekonomické krize pomáhají strojírenské skupině ČKD tlumit dodávky ekologických technologií. Podle generálního ředitele ČKD Group Jana Musila bude firma strojírenskou výrobu zaměřenou na ekologicky čisté technologie rozvíjet i v příštím roce.

"Dodávky ČKD pro ekologický byznys se týkají odvětví energetiky. A ta na rozdíl od dalších výrobních oborů, které ČKD má v portfoliu, nespadla do recese. Naopak potřeba nových zdrojů a trvalé investice táhnou toto odvětví vzhůru," vysvětlil Musil.

ČKD podle jeho slov rozvíjí ekologický byznys ve třech oblastech. Jednak projektuje a dodává technologie pro spalování biomasy a komunálních odpadů, mikrokogenerační jednotky a vedle toho vyrábí moderní elektrické motory s nízkou spotřebou.

U nových technologií spalování biomasy počítá s využitím rychlé pyrolýzy produkující elektrickou energii nebo bionaftu. "Motivace je velká, vždyť podle Renewables Directive EU bude zhruba dvacet procent spotřeby v roce 2020 pokrýváno právě obnovitelnými zdroji. Velká pětka - Velká Británie, Francie, Německo, Itálie a Španělsko - plánuje sedmdesátiprocentní nárůst obnovitelných zdrojů," zdůraznil Musil.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí