zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Autosalon v Detroitu se soustředí na ekologické vozy

12.01.2010
Ekologická auta
Autosalon v Detroitu se soustředí na ekologické vozy

Detroit - Letošní detroitský autosalon se bude soustředit na elektrické, hybridní a malé vozy, protože automobilový průmysl se přizpůsobuje změnám ekonomické situace a obavám ohledně životního prostředí. Na výstavě by mělo mít premiéru 60 nových modelů. Brány autosalonu dnes budou otevřeny pro novináře, veřejnosti bude výstava zpřístupněna v sobotu.

<div style='display:inline'><a href='http://go.cz.bbelements.com/please/redirect/2477/5/28/7/'><img src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2477/5/28/7/?typkodu=img' width='0' height='0' style='border-width:0' alt='' /></a></div>

Automobilky podle agentury AP v Detroitu předvedou, jak reagují na nové podmínky na trhu. Prodej automobilů v USA se loni propadl o zhruba 21 procent na 10,4 milionu vozů. Pro jeho oživení je zapotřebí, aby nové modely měly u zákazníků úspěch.

Američané se nyní cítí méně bohatí a současně jsou více přesvědčeni, že přetrvává hrozba rostoucích cen pohonných hmot. Automobilky proto chtějí letos nabídnout menší a levnější vozy s nízkou spotřebou, které by přilákaly i zákazníky znepokojené kvůli stavu životního prostředí.

Menší automobily se v roce 2003 podílely na celkovém prodeji aut v USA pouze 21 procenty. V loňském roce však tento podíl dosáhl již 32 procent a očekává se, že do roku 2013 stoupne na 36 procent. Tento trend se odrazí rovněž na detroitském autosalonu.

Největší americká automobilka General Motors v Detroitu například představí novou verzi malého automobilu Chevrolet Aveo. Součástí vlny malých vozů budou také nové verze automobilů Ford Focus a Chevrolet

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí