zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Acer přichází s ekologickými notebooky bez obsahu PVC a BFR

30.01.2010
Obecné
Acer přichází s ekologickými notebooky bez obsahu PVC a BFR

Acer uvádí na trh dle svých slov ještě "zelenější" nový notebook řady Timeline s označením Aspire 3811TZ/TZG, který je vyráběn z materiálů bez obsahu polyvinylchloridu (PVC) a brómovaných zpomalovačů hoření (BFR).

Společnost Acer tvrdí, že již dlouhou dobu zkoumá možnosti výroby "zelenějších" produktů a zavedla ekologické kategorie pro materiál, energii a recyklování. Nové notebooky řady Timeline jsou navrženy v souladu s těmito ekologickými kritérii, přičemž notebooky Aspire 3811TZ/TZG získaly certifikaci Energy Star 5.0.

Aspire 3811TZ/TZG jsou vyráběny z materiálů bez obsahu PVC a BFR (s výjimkou síťového kabelu). Vzhledem k chemickému složení se mohou z PVC a BFR na konci životnosti výrobků uvolňovat toxické látky, jako např. dioxiny a furany, a proto snížení obsahu PVC a BFR ve výrobcích Acer přispěje k ochraně životního prostředí před toxickými látkami obsaženými v elektronických zařízeních.

Nedostatek energie a klimatické změny patří k nejzávažnějším a nejpalčivějším problémům současného světa. V průběhu životnosti jsou IT výrobky většinou považovány za "opotřebované", jakmile začnou spotřebovávat nejvíce energie a uvolňovat nejvíce uhlíku. Z toho důvodu společnost Acer navrhla řadu notebooků Timeline se záměrem snížit spotřebu energie v průběhu doby používání. Systém omezující spotřebu energie v noteboocích řady Timeline dokáže ušetřit až 40% energie v porovnání s běžnými výrobky. Nový systém umožňuje notebookům Timeline pracovat údajně déle než 8 hodin na baterie.

Notebooky řady Timeline jsou navíc určeny k recyklování. Modulární konstrukce umožňuje dle výrobce uživatelům prodloužit životnost výrobků a tím snížit množství elektronického odpadu, protože jednotlivé moduly lze vyměnit.

autor Martin Noska
computerworld.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí