zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hnutí DUHA vyzývá poslance: začněte s debatou

04.02.2010
Politika
Hnutí DUHA vyzývá poslance: začněte s debatou

Poslanci by měli v takzvaném prvním čtení souhlasit, že začnou s debatou o zákoně, který má rozhýbat investice do moderních zelených řešení - zateplování domů, čisté energetiky nebo snadné recyklace. Apelovalo na ně Hnutí DUHA, jež podobnou legislativu podle britského vzoru prosazuje iniciativou Velká výzva.

Poslanecká sněmovna má dnes hlasovat, jestli svým výborům předá k dalšímu projednávání návrh legislativy, jež stanoví závazné tempo, kterým bude Česká republika snižovat exhalace skleníkových plynů. Zákon předložili sociální demokraté, zelení a lidovci [1].

Hnutí DUHA návrh uvítalo, ale při projednávání ve výborech bude prosazovat důležitá vylepšení. Zákon připravuje ve spolupráci s experty Ekologického právního servisu. Více na www.velkavyzva.cz [2].

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Poslanci by dnes určitě měli odkývat, že návrh předají k dalšímu projednávání ve výborech. Umožní tak začít s konkrétní debatou. Máme k návrhu několik dost závažných připomínek a budeme je při diskusi ve výborech prosazovat. Zákon má rozhýbat investice do moderních zelených řešení - zateplování domů, čisté energie, pohodlné veřejné dopravy, místních potravin nebo snadné recyklace. Posílí tak ekonomiku, sníží dovoz ropy a plynu i účty rodinám. Obdobný britský zákon podporovala vláda i opoziční strany, odbory i průmysl."

Kontakt: Petr Machálek, telefon 777 308 113, email petr.machalek@hnutiduha.cz
Vojtěch Kotecký, telefon 604 202 470, email vojtech.kotecky@hnutiduha.cz Vratislav Vozník, telefon 607 258 508, email vratislav.voznik@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí