zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo životního prostředí vítá rozšíření řady ekologicky šetrných počítačů

15.02.2010
Obecné
Ministerstvo životního prostředí vítá rozšíření řady ekologicky šetrných počítačů

Dalších osm modelů počítačů a 19 modelů notebooků společnosti ASUS se může pyšnit Ekoznačkou EU a českou ekoznačkou Ekologicky šetrný výrobek.

"Jsme velmi rádi, že se společnost ASUS k tomuto kroku odhodlala, neboť tím jednak ukazuje cestu ostatním výrobcům a zároveň umožňuje spotřebitelům včetně státní správy velmi jednoduše nalézt ekologicky šetrnější výpočetní techniku", říká náměstkyně ministra Rut Bízková.

je pojem, používaný pro označování výrobků (a služeb), které jsou v průběhu celého životního cyklu šetrnější nejen k životnímu prostředí, ale i ke zdraví spotřebitele. Spotřební zboží (a služby) se označují logem, které spotřebiteli slouží jako jasná a srozumitelná informace.

Pro získání práva propagovat pomocí ekoznaček tyto výrobky musí výrobce u každého z nich doložit splnění přísných technických požadavků. Ty zohledňují celý životní cyklus výrobku a týkají se spotřeby energie, konstrukce umožňující snadno vyměnit jednotlivé komponenty, hlučnosti, elektromagnetického záření (tzv. elektrosmog), obsahu těžkých kovů, zpomalovačů hoření, snadné demontáže produktu potom, co doslouží, aby mohly být jednotlivé díly recyklovány, či bezpečně zlikvidovány atd. Nezapomíná se ani na obaly. Např. kartónové krabice, jsou-li použity, musí být alespoň z 80% z recyklovaného papíru.

.

).

.


Kontakt:

Pavel.Ruzicka@mzp.cz

pavel.hruby@cenia.cz

lukas_herout@asus.com

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí