zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vysněná protihluková stěna v Drysicích bude delší

17.02.2010
Protihlukové bariéry
Vysněná protihluková stěna v Drysicích bude delší

Drysice - Letitá snaha o výstavbu protihlukové stěny v Drysicích začne snad už v dohledné době. Neúnosná situace s hlukem z rychlostní silnice R46 se podle místostarostky Drysic Jarmily Procházková snad konečně zlepší.

Stěnu mají silničáři budovat v souvislosti s výstavbou křižovatky u Drysic, kde jsou nevyhovující nájezdové a výjezdové pruhy. "Intenzivně jednáme s Ředitelstvím silnic a dálnic. Velmi brzy proběhne územní řízení na výstavbu. Se samotnou stavbou se podle našich informací počítá v roce 2012 v návaznosti na problematickou křižovatku. Místní si určitě oddechnou, ten hluk je opravdu nepříjemný," uvedla Procházková.

Letitá snaha o vybudování protihlukových stěn tak nyní přinesla ovoce. Mezi obcí a silničáři navíc došlo i ke kompromisu o délce stěny. Drysičtí ji požadovali delší především kvůli nově vznikající lokalitě Dolní Vinohrady, ve které vznikají nové rodinné domky. Silničáři ji chtěli postavit jen po konec dědiny. "Logicky jsme chtěli zmírnit dopad hluku i pro naše nové obyvatele. Nakonec bude stěna dlouhá devět set šedesát metrů, tedy oproti plánu zhruba o tři sta metrů delší," oznámila Procházková.

Zdroj: Vyškovský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí