zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž Město stromů - příležitost také pro vaši obec

22.02.2010
Příroda
Urbánní ekologie
Soutěž Město stromů - příležitost také pro vaši obec

Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice vyhlašuje pátý ročník prestižní soutěže Město stromů. Soutěž je otevřená všem městům, kterým není lhostejný vztah jejich obyvatel k životnímu prostředí. Prostřednictvím soutěže vybízí Nadace Partnerství města k připravení celoroční kampaně inspirované stromy. Nejlepší projekt získá vedle prestižního titulu také možnost postoupit do mezinárodního klání "evropských kvetoucích měst" - Entente Florale Europe, finanční odměnu ve výši 50 000 Kč od společnosti Tetra Pak a poukaz na zahradnické služby v hodnotě až 100 000 Kč od firmy Zahrada Olomouc.

Cílem soutěže Město stromů je motivovat místní obyvatele všech věkových skupin k zájmu o životní prostředí. Vedle možnosti učinit své město zelenějším a zdravějším místem pro život, se jedná také o příležitost, jak se zviditelnit v celorepublikovém i evropském měřítku. Uzávěrka pro přihlašování do soutěže je 5. června 2010, který je zároveň Dnem životního prostředí. Bližší informace spolu s přihláškou naleznou zájemci na www.stromzivota.cz

Téma stromů nabízí mnoho variací a obměn - od samotných výsadeb přes nejrůznější soutěže, koncerty a besedy. "Radnice, která chce o titul soutěžit, by měla vedle péče o zeleň ve městě a jeho okolí prokázat i vůli komunikovat s obyvateli a chuť zapojovat je do místních aktivit," upozorňuje koordinátorka soutěže Hana Zuchnická. Pětiletá zkušenost ukázala, že se do kampaně s chutí zapojují také místní partneři z řad institucí i firem.

"Naše motto "Chráníme dobré", se nevztahuje pouze ke kvalitě potravin v našich obalech, ale také k životnímu prostředí. Proto již třetím rokem podporujeme aktivity Města stromů zlepšující kvalitu života lidí ve městech," dodává zástupkyně společnosti Tetra Pak, Hana Zmítková.

Slavnostní předání titulu se uskuteční v říjnu 2010, samotná kampaň pak potrvá až do října 2011. Soutěž je pořádána pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Vítězi v soutěži Město stromů se již stala města Kroměříž, Tachov a Krnov. Současným držitelem titulu je město Havířov.

Více informací poskytne:
Hana Zuchnická, koordinátorka soutěže Město stromů, Nadace Partnerství
tel.:515 903 131, e-mail: hana.zuchnicka@nap.cz,

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí