zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

World Nuclear University - School of Uranium Production

26.02.2010
Atomová energie
World Nuclear University - School of Uranium Production

Mezinárodní školící středisko World Nuclear University - School of Uranium Production (WNU SUP) bylo založeno v roce 2006 a je provozováno státním podnikem DIAMO pod patronací World Nuclear University v Londýně. Středisko rozvíjí a prezentuje výukové programy zaměřené na profesní trénink ve všech aspektech produkce uranu, tj. od průzkumu ložisek, těžby různými dobývacími metodami přes úpravu uranových rud, ochranu životního prostředí a zdraví pracovníků, až po zahlazování následků po těžbách.

Činnost střediska se opírá především o součinnost s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii ve Vídni, která v rámci technických projektů spolupráce zejména s rozvojovými zeměmi vysílá posluchače na dlouhodobé stáže a školení, popř. na specializované vědecké návštěvy.

K dispozici jsou zde krátkodobé i dlouhodobé kurzy průzkumu uranových ložisek, kurzy dobývání uranu metodou podzemního loužení a dále specializované kurzy zaměřené na alkalickou úpravu uranových rud, sanaci odkališť nebo legislativu související s těžbou a zahlazováním následků po těžbě a zpracování radioaktivních surovin.

Jednotlivé kurzy se skládají jak z teoretické přednáškové části, tak z doprovodných programů formou odborných exkurzí na lokality a provozy DIAMO, s. p., které svou strukturou vhodně pokrývají všechny aspekty dobývacího procesu. S úspěchem je rovněž využívána vysoká odborná úroveň a praktické zkušenosti odborného technického personálu státního podniku. Kromě pracovníků DIAMO, s. p. se na výuce podílejí také zahraniční lektoři jak přímo z těžebních organizací, tak i řada nezávislých konzultantů působících v různých oborech, jako např. geologie, hydrogeologie, geomechanika, chemická technologie, radiační ochrana, ochrana životního prostředí, atd. ohledem na zaměření jednotlivých kurzů

ZDROJ: www.wnusup.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí