zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 1 chce zavést další ekologický minibus

26.02.2010
Ekologická auta
Praha 1 chce zavést další ekologický minibus

Radnice Prahy 1 navrhuje, aby po trase Staroměstská - Těšnov jezdil ekologický minibus. Trasa je dlouhá 4,6 kilometru a zahrnuje 18 zastávek, celkem je připraveno šest návrhů.

První městská část chce navázat na měsíční úspěch minibusové ekologické linky 292, která spojuje Malostranské náměstí a Nemocnici Pod Petřínem. "Po měsíci provozu pilotní linky číslo 292 a jednoznačně pozitivních zpětných vazeb, jak od obyvatel, tak i podle provozovatele, tedy dopravního podniku ohledně vytíženosti této linky, jsme řekli ano další lince," řekl starosta Prahy 1 Filip Dvořák.

Rada Prahy 1 schválila zadání malé zakázky společnosti Metroprojekt, která by podle jeho slov měla v návaznosti na historickou studii městské části z roku 2006 udělat projektovou dokumentaci a celkovou přípravu pro tuto linku na pravobřežní části Prahy 1.

Nejlepší variantou je podle starosty linka, která by jezdila až ke stanici tramvaje Právnická fakulta. "Další variantou je, že by linka zajížděla na Mariánské náměstí nebo do Křížovnické ulice," zmínil Dvořák další možnosti.

Měly by se zachovat 15minutové intervaly mezi jednotlivými spoji, ačkoliv je to delší trasa. "Trasa linky číslo 292 je dlouhá 1,8 kilometru a má čtyři zastávky," doplnil Dvořák a připomenul, že se v případě druhého minibusu jedná o daleko náročnější projekt.

Předchůdce druhého minibusu, pilotní linka číslo 292 jezdí od 13. ledna letošního roku a za jeden pracovní den přepraví podle informací radnice 534 cestujících. Pořizovací cena minibusu je devět milionů korun a na jedno nabití ujede podle výrobce 160 kilometrů.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí