zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Učitelé budou mít svého EKO-Ámose

26.02.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Zpětný odběr
Učitelé budou mít svého EKO-Ámose

Letošní 17. ročník soutěže o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos, bude mít také svého EKO-Ámose. Do této prestižní ankety určeného kantorům, kterou každoročně vyhlašuje Dětská tisková agentura, se v tomto roce připojila společnost EKO-KOM, a.s. zabývající se tříděním a využitím obalového odpadu. Šanci získat EKO-Ámose může kantor, který kromě toho, že jej doporučí jeho žáci, musí mít znalosti k tématům třídění a recyklace odpadů.
Při výběru EKO-Ámose bude zohledněno nejen jak aktivně učitel se svými žáky pracuje, ale také zda učitel děti motivuje ke třídění odpadů anebo se účastní aktivit spojených právě s touto problematikou. Společnost EKO-KOM, která se v rámci svých vzdělávacích aktivit již dvanáctým rokem věnuje v oblasti třídění a využití odpadů vzdělávání žáků a kantorů na školách, tak podpoří zajímavou soutěž se záštitou MŠMT, která je určená pro školy a jejich kantory. Více informací se dozvíte na stránkách www.zlatyamos.cz
K soutěži Zlatý Ámos
Soutěž probíhá již 17. rokem a účastní se jí kantoři, které musí přihlásit sami žáci. Během února jsou za účasti zástupců partnerů soutěže, hostitelů každého kola a zlatých Ámosů z minulých let vybráni finalisti a to prostřednictvím regionálních kol. Kromě volby nejoblíbenějšího kantora jsou oceňováni také další kategorie jako Dětský Ámos, Ámos sympaťák a Média Ámos. Kategorie EKO-Ámos je v tomto ročníku nováčkem.
Slavnostní vyhlášení Zlatého Ámose proběhne 27. 3. v pražském hotelu Belvedere. Více informací se dozvíte na stránkách www.zlatyamos.cz

O společnosti EKO-KOM
Společnost EKO-KOM a.s., působí v ČR od roku 1997. Jako autorizovaná obalová společnost zajišťuje pro 21 tisíc plničů, výrobců a distributorů obalů a balených výrobků zpětný odběr a využití odpadů z obalů. Systém je založen na aktivní spolupráci s obcemi, svozovými firmami, dotřiďovacími linkami a zpracovateli odpadů. Kromě podpory tříděného sběru a využití odpadů zajišťuje systém dlouhodobě informování a vzdělávání obyvatel v oblasti nakládání s odpady.
EKO-KOM, a.s. fyzicky nenakládá s obalovým odpadem, ale podílí se zejména na organizaci sběru, svozu, třídění a využití odpadů a na financování nákladů s tím spojených.
EKO-KOM dnes spolupracuje s 5 843 obcemi ČR, ve kterých žije 10,308 obyvatel (98 % celé populace). Sběrová síť je v současné době tvořena více než 180 tisíci kontejnery na tříděný sběr papíru, plastů, skla a nápojových kartonů a v menší míře kovů.
Výtěžnost tříděného sběru komunálních odpadů za rok 2008 činila 36 kg odpadů na obyvatele a rok.

Kontakt: Šárka Nováková, tisková mluvčí společnosti EKO-KOM, a.s., novakova@ekokom.cz, tel: 602 186 205
www.ekokom.cz
www.jaktridit.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí