zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

26.02.2010
Obecné
Krátce - různé

V budoucnosti svět čekají kvůli globálnímu oteplování silnější hurikány. Jejich síla se zvýší o dvě až 11 procent, počet bouří se ale sníží o šest až 34 procent. Říká to nová studie vědců zveřejněná v časopise Nature Geoscience.

Prvním novinářským dnem začíná v úterý 2. března 80. ročník autosalonu v Ženevě. Tamní přehlídka patří mezi pět největších na světě. Mladoboleslavská Škodovka tam tentokrát nepředstaví nový model, jako v minulých letech, ale nové motory pro své "omlazené" verze nejmenších modelů Fabia a Roomster.
Taktika Škodovky má svou logiku. V celé Evropě nyní sílí volání po ekologicky přijatelných pohonech aut, současně klesá prodej a automobilky dočasně odstavují provozy. Pokud se auta prodávají, pak především malé vozy.

Německá vládní koalice se shodla, že k prvnímu červenci letošního roku budou státní subvence na stavbu fotovoltaických elektráren na střechách a volných plochách sníženy o 16 procent. Zprávu v úterý zveřejnil německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Dále by měla být zcela zrušena podpora výstavby fotovoltaických elektráren na orné půdě. Novelu by měla co nejdříve projednat německá vláda.
Vládní koalice má snížení podpory výroby energie ze slunečního záření ve své koaliční smlouvě, ale dosud docházelo k rozepřím o tom, jak přesně by takové snížení mělo vypadat.

Bližší informace o výsledcích programů VaV Kovohutí Příbram získáte na: www.kovopb.cz

Korejská automobilka Hyundai může pokračovat v investicích do svého prvního evropského závodu ve slezských Nošovicích. Firma včera získala souhlasné stanovisko posuzující vliv stavby na životní prostředí, takzvané EIA, pro rozšíření továrny o další halu na převodovky. Posudek je nutný k získání územního a stavebního povolení.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí