zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CzechInvest rozdělí firmám dotace z evropských fondů

02.03.2010
Energie
CzechInvest rozdělí firmám dotace z evropských fondů

Od března do června rozdělí agentura CzechInvest mezi tuzemské firmy ve čtyřech dotačních programech více než sedm miliard korun evropských dotací. Žádosti o spolufinancování projektů mohou společnosti posílat od 1. března, informoval CzechInvest.

Tři miliardy korun poputují na úspory energie a alternativní zdroje v programu Eko-energie. "Podpoří například využití odpadní energie při výrobě, modernizaci zařízení na výrobu energie nebo zateplení výrobních budov a kanceláří. Malé a střední podniky mohou získat podporu i na využití obnovitelných a druhotných energetických zdrojů, jako třeba vody nebo biomasy," uvedla pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová. Dotace z tohoto programu je možné získat v rozsahu 500 tisíc až 250 milionů korun.

Průmyslový výzkum a vývoj v České republice podpoří tři miliardy korun z programu Potenciál. Dotace od jednoho do sta milionů korun mohou spolufinancovat například založení nebo rozšíření vývojového centra společnosti, nově též výrobu prototypu.

Program Spolupráce - Klastry dotuje sdružování oborově nebo regionálně propojených firem v hodnotě tři až 80 milionů korun. Celkem v tomto programu rozdělí CzechInvest 750 milionů korun.

Prezentaci společností na veletrzích a výstavách v zahraničí mohou pomoci dotace od 300 tisíc korun z programu Marketing, který rozdělí celkem půl miliardy korun.

Dotační programy jsou součástí Operačního programu Podnikání a inovace, který mezi zpracovatelské podniky, centra sdílených služeb a technologická centra rozdělí v období 2007-2013 okolo 100 miliard korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí