zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

04.03.2010
Obecné
Krátce - různé

V Českých Kopistech začala na Labi výstavba malé vodní elektrárny. Staví ji akciová společnost Dolnolabské elektrárny. V provozu má být v polovině roku 2012. Ročně bude vyrábět zhruba třicet gigawatthodin elektrické energie, což by stačilo pokrýt spotřebu všech domácností v Litoměřicích.

Rada Plzeňského kraje schválila uzavření Dohody o partnerství a spolupráci na Integrovaném systému nakládání s komunálními odpady v Plzeňském kraji mezi Plzeňským krajem, Statutárním městem Plzeň, obchodní společností Plzeňská teplárenská, a.s. a Sdružením měst a obcí Plzeňského kraje.
Předmětem této dohody je spolupráce mezi stranami dohody při koordinaci prací, projednávání a formulaci závěrů Studie proveditelnosti integrovaného systému nakládání s komunálními odpady v Plzeňském kraji a doporučení pro Integrovaný systém nakládání s komunálním odpadem v Plzeňském kraji včetně realizace tohoto systému a vzájemné informovanosti a získávání podnětů, které povedou k efektivnějšímu nakládání s odpady v rámci Integrovaného systému.

Přírodovědná stanice v Karviné-Ráji zve všechny děti k prohlídce malé karvinské zoo. Po dobu jarních prázdnin nabízí vždy od deseti hodin do půl čtvrté odpoledne prohlídku stanice, kde žije téměř 250 zvířat. K vidění je například krajta, želvy, papoušek kakadu, nosálové, makak, liška či dikobraz. Stanice se nachází v ulici Kubiszova.

Nové stojany, deset nových distribučních míst v Olomouci i v okolních obcích a aktualizované zpravodajství. To je výsledek projektu, který podpořila Evropské unie od září 2008 do února letošního roku. Peníze využila olomoucká pobočka Hnutí Duha na vydávání měsíčníku Ekologických listů. Ten informuje veřejnost v oblasti ochrany životního prostředí a ekologicky šetrného spotřebitelství.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí