zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nominace do evropské ekologické ceny pro podnikatele

09.03.2010
Obecné
Nominace do evropské ekologické ceny pro podnikatele

The European Business Awards for the Environment - Evropská ekologická cena pro podnikatele je určena firmám, které v uplynulých dvou letech podnikly kroky ke zlepšení životního prostředí jakoukoliv formou, ať již prostřednictvím environmentálně šetrného produktu, inovačních procesů a technologií, mezinárodní nebo vícesektorové spolupráce nebo konkrétní akce ke zlepšení životního prostředí apod. Utkávají se v ní firemní zástupci 27 států EU plus Chorvatska a Turecka.

Výběr kandidátů na evropské ocenění exkluzivně v Česku organizuje neziskové sdružení Business Leaders Forum prostřednictvím Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí. Úspěšnou účastí v jejích posledních dvou ročnících bylo do Evropské ekologické ceny pro podnikatele nominováno šest tuzemských firem. Je to Parabit Technologies, s.r.o. v kategorii Environmentální proces s projektem Asfaltový samolepicí pás PARAELAST FIX AL+G 30 pro protiradonovou a parotěsnou ochranu staveb. Do kategorie Environmentální výrobek byly nominovány 4 společnosti, a to Arrow line, a.s., s projektem Akumulátorová posunovací lokomotiva 710.201-5, Dvořák-svahové sekačky s.r.o. se svou svahovou sekačkou Spider ILD02, dále ENROLL CZ spol. s r.o. s IZO-BALL - směsí na bázi recyklovaného expandovaného polystyrenu a Rokospol a.s. s nově vyvinutou nátěrovou hmotou Detoxy color. Do kategorie Mezinárodní spolupráce se dostal již podruhé HYDROPROJEKT a.s., tentokráte s projektem Projektová dokum entace a výstavba přehrady Bawashaswar v Iráku.

Vyhlášení výsledků proběhne během 10. ročníku největší konference o evropské politice životního prostředí "Green Week" od 1. do 4. června 2010 v Bruselu. Letošní téma konference je biologická rozmanitost.

Podrobnosti na www.blf.cz

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí