zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na vyjádření vodařů čekají Lovosice měsíce

09.03.2010
Šlendryján
Na vyjádření vodařů čekají Lovosice měsíce

Lovosice - Město vybuduje nové silnice a chodníky. Vzápětí přijdou vodohospodáři s tím, že potřebují opravovat kanalizaci. A čerstvé povrchy rozkopou. Zní to jako příběh z Kocourkova, ale takové věci se stávají.

Martin Dlouhý, vedoucí odboru správy města a regionálního rozvoje lovosické radnice má obavy, aby se opravy kanalizací stihly před pokládkou nových povrchů komunikací. Lovosice chtějí v letošním roce provést rozsáhlou revitalizaci ulic U Nadjezdu, Okružní, Obchodní, Nádražní a části Terezínské. Místní kanalizace si žádá opravy.

Na projekt "Zvýšení kvality života obyvatel a fyzického prostředí místní části města Lovosice" získalo město dotaci. Dlouhý vysvětlil, že snahou města bylo předejít výše zmíněným potížím, tedy zásahu do nových silnic a chodníků.

Příslušným institucím, tedy Severočeské vodárenské společnosti (SVS) a Severočeským vodovodům a kanalizacím (SČVK) byl zaslaný seznam těchto plánovaných akcí. Dlouhý podotýká, že informace odešla z Lovosic s téměř dvouletým předstihem.

Společnost, které se to týká, by tak měla dostatek času se přizpůsobit a naplánovat své práce v souladu se stavbou. Město se však žádné reakce nedočkalo. Na jaře by měly začít revitalizační práce ve zmíněných ulicích.

Kdo a hlavně kdy opraví místní kanalizaci? Mluvčí SVS Dagmar Haltmarová uvedla, že společnost nemá tuto akci pro letošní rok ve svém investičním plánu. Odkázala na společnost ŠČVK.

"V současné době prověřujeme stav vodárenských sítí pro návrh na případnou rekonstrukci. Pokud zařízení získá potřebný počet bodů pro rekonstrukci, budou následně zpracovány Podkladové listy k dalšímu projednání v technické komisi," odpověděla mluvčí SČVK Iveta Kardianová.

Dlouhý měl možnost zjistit více přímo od jednoho z pracovníků SČVK. Ten informaci potvrdil s tím, že se dokončily kamerové zkoušky a závěr bude znám příští týden. Dlouhý potvrdil, že je to zatím dobrá zpráva.

"Nechápu však, proč tyto společnosti s městy a obcemi tak špatně komunikují. Úředníci na radnici jsou pak neprávem terčem připomínek občanů, že se nedokážou s firmami domluvit," uzavřel.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí