zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novým náměstkem sekce pro ochranu přírody a krajiny se stal dosavadní ředitel Správy národního parku Podyjí

16.03.2010
Příroda
Novým náměstkem sekce pro ochranu přírody a krajiny se stal  dosavadní ředitel Správy národního parku Podyjí

K dnešnímu dni se novým náměstkem ministra životního prostředí sekce pro ochranu přírody a krajiny stal dosavadní ředitel Správy národního parku Podyjí Ing. Tomáš Rothröckl. Na vlastní žádost odchází z funkce náměstek ministra RNDr. František Pelc, který bude nadále v resortu pracovat jako ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny, odkud v září 2007 do funkce náměstka ministra přišel.

"Mám zájem, aby kontinuita práce v této sekci byla v rámci resortu zachována a proto jsem si vybral do funkce svého náměstka Ing. Tomáše Rothröckla, s jehož prací ve vedení NP Podyjí jsem dlouhodobě spokojený," říká k výměně náměstků ministr Jan Dusík. "Jsem rád, že František Pelc zůstává ve funkci ředitele AOPK, a resort tak nepřijde o jeho zkušenosti v oblasti ochrany přírody, kterých si mimořádně vážím, stejně tak jako osobnosti Františka Pelce."

Bývalý náměstek František Pelc ke svému působení na ministerstvu podotýká : "Odcházím na vlastní žádost s pocitem, že jsem svá předsevzetí naplnil. Povedlo se mi dokončit a prosadit novelu zákona 114/92 o ochraně přírody a krajiny, optimalizovat Národní program ochrany přírody a krajiny, prosadit seznam Evropsky významných lokalit NATURA 2000 ve vládě a zahájit projekt na vyhlášení několika nových chráněných území - NP Křivoklátsko, CHKO Kokořínsko a CHKO Soutok. Pro mého nástupce zůstávají k prosazení novely některých zákonů zaseknuté ve sněmovně - zákon o ochraně zemědělského půdního fondu a horní zákon. To je výzva do začátku jeho působení na úřadě."

Tomáš Rothröckl říká : "Na těsnější spolupráci s vedením resortu životního prostředí se těším a vítám možnost širšího působení v ochraně přírody v rámci celé České republiky. Práci zanechanou Františkem Pelcem beru jako svoji osobní výzvu a budu s kolegy velice rád pokračovat v daném trendu."

Dosavadní ředitel AOPK RNDr. František Pojer zůstává v Agentuře ve vedení útvaru dozoru nad národními přírodními rezervacemi, řízením Správy národního parku Podyjí je dočasně pověřen náměstek ředitele a vedoucí odboru péče o les Ing. Petr Vančura.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí