zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Radnice Prahy 10 bojuje proti skládkám samolepkami

24.03.2010
Odpady
Radnice Prahy 10 bojuje proti skládkám samolepkami

Celkem 2200 kusů sběrných nádob směšného odpadu na území Prahy 10 bude mít samolepku s upozorněním na zákaz odkládání odpadu mimo prostor příslušných nádob. Radnice tak pokračuje v akci Chceme čistou Prahu 10 vyhlášené v loňském roce.

"Celou kampaň jsme především postavili na motivaci k zájmu o čisté a upravené prostředí veřejných prostranství a na propagaci bezplatných odpadových služeb, které ve městě mohou občané využívat," vysvětlil radní Roman Rogner (SZ) a dodal, že se jedná například o sběrné dvory, sběrny nebezpečných odpadů či velkoobjemové kontejnery.

Díky informačním letákům v rámci akce obyvatelé Prahy 10 zjistí, kolik stojí úklid černých skládek a kam by jinak peníze mohli jít.

Kromě samolepek akce za čistou Prahu 10 zahrnuje mimo jiné pravidelný úklid odložených odpadů z ulic, postupné vytlačování sběrných nádob domů ze silnic, zvýšenou komunikaci se soukromými vlastníky pozemku či podporu tříděného sběru komunálního odpadu.

Radnice Prahy 10 již v minulém roce nechala označit nádoby na tříděný odpad v počtu 1000 kusů. "Využíván je přitom i jiný typ samolepek, které pověření pracovníci odboru životního prostředí umisťují přímo na konkrétní skládky a rovněž zákazové cedule instalované na problémová místa," informovala městská část.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí