zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Valná hromada a oslavy 20. výročí PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců

31.03.2010
Zemědělství
Valná hromada a oslavy 20. výročí PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců

12. března 2010 se ve Stříteži u Jihlavy v komplexu hotelu Tři Věžičky uskutečnila Valná hromada PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.
Valné hromadě předcházel odborný seminář, na kterém se členové svazu měli možnost setkat a diskutovat se zástupci Ministerstva zemědělství a také Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZUZ), který je aktuálně pověřen dohledem nad kontrolními organizacemi působícími v ekologickém zemědělství a udělováním výjimek na osiva a sadbu. Zajímavou přednášku měl také reprezentant Biocont laboratoř, který představil povolené přípravky na ochranu rostlin v EZ.
Merzi jednotlivými bloky prezentací nechyběla zajímavá diskuze.

Po obědě následovala Valná hromada svazu, kde byly představeny hlavní činnosti svazu v loňském roce, realizované projekty a zakázky, manažerka také nastínila výhledy do budoucna a chystané aktivity. V neposlední řadě byl Ing. Tomášem Klejzarem, místopředsedou svazu, představen důležitý dokument - nová strategie svazu PRO-BIO, který by měl být kompletně dokončen a částečně uveden v život do příští Valné hromady. Tato strategie byla vytvořena za účelem zlepšování činnosti svazu, poskytování lepších služeb pro členy svazu a zvýšení odbornosti. Aktuální verze bude pro všechny zájemce k nahlédnutí na webových stránkách svazu (www.pro-bio.cz).

Večerní program byl již věnován oslavám 20. výročí činnosti svazu. Při této příležitosti svaz uspořádal reprezentační ples, na který byli pozváni jak členové svazu, také zástupci spolupracujících a spřátelených organizací, dále již zmiňovaní zástupci státní správy, významné osobnosti z oboru ekologického zemědělství a mnozí další přátelé. Návštěvníci ochutnali z bohatého občerstvení v podobě biorautu, k tanci zahrála jazzová a cimbálová muzika. Velkému zájmu se těšila také bohatá tombola, která se skládala především z produktů ekologického zemědělství. Tyto produkty poskytli svazu převážně členové, za což jim ještě jednou patří velký dík.

Fotografie ze semináře, Valné Hromady a plesu jsou připraveny ke shlédnutí na webových stánkách svazu PRO-BIO (www.pro-bio.cz).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí