zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letos byl poprvé udělen titul EKO-Ámos

06.04.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Letos byl poprvé udělen titul EKO-Ámos

Titulem EKO-Ámos se může pyšnit Bronislava Pechánková ze Šternberku na Olo-moucku. Letos se tato kategorie, v rámci udílení cen o nejoblíbenějšího kantora Zla-tý Ámos, vyhlašovala poprvé.
Odborná porota, složená ze zástupců Zlatého partnera EKO-KOM a.s., která tuto kategorii vyhlašuje, hodnotila především motivování dětí ke třídění odpadů a také účast kantora a jeho žáků na aktivitách spojených právě s touto problematikou.
Svůj titul EKO-Ámose získala oceněná učitelka Bronislava Pechánková zaslouženě. Žáky na ZŠ náměstí Svobody ve Šternberku učí nejen jak správně třídit odpady ale také, jakým způsobem se dají vytříděné odpady opětovně využít. Pro své žáky už také uspořádala módní přehlídku šatů vyrobených z materiálů, které se dají recyklovat.
Odborná porota vybírala ze sedmi nominovaných učitelek a hlavní cenu Zlatého Ámose včetně titulu Ámos sympaťák si nakonec odnesla paní Martina Čiklová ze ZŠ a MŠ v Mo-ravské Ostravě. Putovní koruna a žezlo tak zůstává v Moravskoslezském kraji. Předseda poroty Jan Cimický doplňuje: "Letos to bylo hodně těžké rozhodování, výkony byly mno-hem vyrovnanější než loni." Dále dětská porota přidělila titul Dětský Ámos 2010 paní uči-telce Miluši Šafářové, přítomní novináři jako svou Média Ámosku vybrali Romanu Vlkovou.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí