zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministra životního prostředí určí ODS

07.04.2010
Politika
Ministra životního prostředí určí ODS

O obsazení volného křesla ministra životního prostředí se včera strany neshodly. Premiér nakonec rozhodl sám.

Premiér Jan Fischer prezidentovi navrhne, aby pověřil řízením resortu životního prostředí kandidáta nominovaného ODS, pokud to bude kvalifikovaný nestraník. Sám je připraven ujmout se problematiky lidských práv. Uvedl to včera večer po schůzce s lídrem ODS Petrem Nečasem a místopředsedou ČSSD Milanem Urbanem. Na setkání se strany nedokázaly shodnout a Fischer se nakonec rozhodl vyřešit situaci sám. Jméno nominanta chce Nečas sdělit premiérovi co nejdříve, novinářům jej včera večer neřekl.

V souvislosti se zájmem ODS o křeslo ministra životního prostředí po Janu Dusíkovi (za Stranu zelených), se nejčastěji hovoří o náměstkyni resortu Rut Bízkové. Dusík rezignoval po sporu s Fischerem o rychlost posouzení přestavby elektrárny Prunéřov. Zelení pak přestali vládu podporovat a k odchodu přemluvili i ministra pro menšiny a lidská práva Michaela Kocába.

"Uvědomuji si, že odchodem obou ministrů nominovaných za Stranu zelených došlo k vychýlení dohodnuté politické rovnováhy v počtu resortních ministrů v neprospěch ODS," zdůraznil Fischer.

ODS premiérovo rozhodnutí vítá, neboť odpovídá jednomu z jejich vlastních návrhů.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí