zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do pražských fontán se vrací voda

30.04.2010
Pitná voda
Do pražských fontán se vrací voda

V sobotu 1. května se po půlroční přestávce vrátí voda do všech pražských fontán a pítek. Technická správa komunikací, která je má ve své správě, ručí za to, že voda je pitná a prochází pravidelnými kontrolami.

"Naše fontány a pítka jsou v provozu od května do října. Ročně nás jejich údržba a provoz stojí řádově statisíce korun," řekl mluvčí správy Tomáš Mrázek.

Technická správa komunikací má na území Prahy ve správě jedenáct fontán a pítek, které vloni spotřebovaly přes čtyři tisíce metrů krychlových vody, tedy víc než 4 miliony litrů. Označení "nejžíznivější pítko" si vysloužilo pítko u Dětského domu v centru metropole v ulici Na Příkopě, kde spotřeba vody dosáhla 1 269 kubických metrů, tedy víc než 1,2 milionu litrů. Naopak nejméně vody si vyžádalo pítko Ungelt, a to pouhých 20 kubíků.

"Všechna pítka a fontány jsou napájeny vodou z veřejné vodovodní sítě a prochází pravidelnými kontrolami. U pítek se třikrát týdně čistí odpadní mřížky a otvory a kontroluje se a seřizuje optimální výška tryskající vody," dodal Mrázek.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí