zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti z dětských domovů vysadily do Nového pralesa 400 buků a jedlí

29.05.2010
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Děti z dětských domovů vysadily do Nového pralesa 400 buků a jedlí

Liberec - Děti z dětských domovů v sobotu 22. 5. 2010 na Ještědském hřebeni sázely stromky. Předsevzaly si vysadit 400 sazenic a pomáhaly jim v tom i jejich opatrovatelé a dobrovolníci. Akci uspořádal Čmelák SPP (společnost přátel přírody) a občanské sdružení VESPOJENÍ, které vyhlásilo na koupi sazenic sbírku.
Děti a dobrovolníci svou celodenní prací podpořili ve střední Evropě unikátní projekt Nový prales, v jehož rámci Čmelák SPP vykupuje pozemky na Ještědském hřebenu a provádí na nich postupnou přeměnu nepřirozených smrkových monokultur na původní lesy plné života. Koordinátorka dobrovolníků Marta Satková si novou spolupráci s dětskými domovy pochvaluje: "Je to poprvé, kdy se na obnově lesa na Ještědském hřebeni podílejí děti z dětských domovů. Navíc tak zažívají i ekologickou výchovu v praxi a vidí, jak se staráme o les, a že příroda péči člověka opravdu potřebuje."
Akci svou dobrovolnickou prací podpořilo 40 dospělých a dětí, které přijely převážně z domova v Horních Počernicích. Jako odměna všem pomocníkům byl přichystán odpočinkový večer, na kterém vystoupil uznávaný karetní mistr a kouzelník Karel Marcolli.

Kontakt:
koordinátorka dobrovolníků Marta Satková, Čmelák SPP, tel: 777 749 373
Eliška Riedlerová, VESPOJENÍ o.s., tel: 737 718 531

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí