zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cenou Ministerstva životního prostředí byla na 17. ročníku Grand prix architektů oceněna vila Růženka

28.06.2010
Ekologické stavění, bydlení
Cenou Ministerstva životního prostředí  byla na 17. ročníku Grand prix architektů oceněna vila Růženka

Ve čtvrtek 24. června v prostorách pražského Veletržního paláce proběhlo vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěžní přehlídky Grand prix architektů - národní cena za architekturu. V letošním roce byla poprvé udělena Cena Ministerstva životního prostředí, kterou osobně předala ministryně Rut Bízková.

Tímto oceněným projektem se stala vila Růženka - nízkoenergetický podúrovňový rodinný dům Ing. arch. Olgy Novotné. "Ačkoliv by si většina lidí představila pod názvem vila Růženka spíše secesní vilu, není tomu tak. Jedná se naopak o moderní projekt, který citlivě řeší své zapojení do krajiny tak, že se nad ní nesnaží zvítězit, ale přirozeně vrůstá a včleňuje se svými potřebami do přírodního prostředí osvědčeným konceptem zakopaného domu. Jako jedna z mála předložených soutěžních prací se snaží řešit vztah domu pozitivně i z globálního pohledu přispěním k ochraně klimatu. Vzhledem k nízké spotřebě energie lze tento dům považovat za nízkoenergetický, a právě takovéto projekty se snažíme podporovat například prostřednictvím programu Zelená úsporám," ohodnotila vítězný projekt pro Cenu Ministerstva životního prostředí ministryně Rut Bízková.

Přehlídka architektonických prací dokončených v uplynulém roce na území České republiky, je jediná soutěžní, nezávislá přehlídka tohoto zaměření v ČR. Výstava oceněných a dalších soutěžních projektů potrvá ve Veletržním paláci až do 19. září 2010.

Více informací najdete na stránkách Grand prix architektů: www.grandprix-architektu.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí