zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Červnové číslo Priority: informace pro obce postižené povodněmi a nová pravidla pro veřejné zakázky

02.07.2010
Povodně
Červnové číslo Priority: informace pro obce postižené povodněmi a nová pravidla pro veřejné zakázky

Hlavní téma aktuálního dvojčísla časopisu Priorita je zaměřeno na nabídku podpory na protipovodňová opatření v rámci Operačního programu Životní prostředí.

V rubrice Tahák je shrnutí všech forem pomoci, kterou nabízí obcím postiženými letošními povodněmi Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR.

Další tématem Priority je nová úprava hodnoticích kritérií u zadávání veřejných zakázek na stavební práce financované v rámci Operačního programu Životní prostředí. Tato změna spočívá ve zvýšení váhy hodnotícího kritéria "cena", která by měla mít alespoň 80% váhu při hodnocení nabídek. Tato úpravu vstoupila v platnost 1. května.

Priorita nabízí výsledky výzkumu "Hodnocení účasti žadatelů v Operačním programu Životní prostředí", který si nechal zpracovat Státní fond životního prostředí ČR u nezávislé agentury Ipsos Tambor. Z výsledků výzkumu vyplynulo, že drtivá většina žadatelů o dotace hodnotí svoji účast v OPŽP pozitivně. A tento výsledek platí i pro žadatele, kteří se svou žádostí o dotaci neuspěli.

V Prioritě nechybí ani pravidelná rubrika, v níž vám představujeme Regionální poradenská a informační místa nebo informační centra OPŽP. Tentokrát jsme se zaměřili na společnost ENVIROS, která provozuje Regionální poradenské a informační místo v Praze, Ostravě, Liberci a Svitavách. "V našem týmu máme jedenáct certifikovaných energetických auditorů, kteří vypracovali již více než 350 energetických auditů. Absolvovali jsme kurz Operačního programu Životní prostředí a naši zaměstnanci jsou i v seznamu externích hodnotitelů pro projekty z Operačního programu podnikání a inovace," říká v článků vedoucí projektu RPIM firmy ENVIROS Josef Votruba.

"Jsem přesvědčena, že finanční prostředky v Operačním programu Životní prostředí byly přidělovány řádně, s důrazem na maximální transparentnost," tvrdí v rozhovoru odstupující ministryně životního prostředí Rut Bízková. A nejenom to, vyjadřuje se i k ostře sledované modernizaci pražské Ústřední čistírny odpadních vod.

V aktuální Prioritě najdete ukázky úspěšných projektů financovaných z Operačního programu Životní prostředí, ale i texty, které odkazují ke zkušenostem se ekologickými technologiemi v zahraničí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí