zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

F1 bude ekologičtější

04.07.2010
Ekologická auta
F1 bude ekologičtější

Asociace týmů F1 (FOTA), se v novém programu rozhodla být přátelštější k životnímu prostředí a shodla se na snížení emisí uhlíku až o 12%. Plán by se měl naplnit do tří let.

Asociace týmů ve středu zveřejnila analýzu společnosti Trucost, která stanoví způsoby, jak snížit emise do roku 2012.

FOTA polečně s FIA přislíbila práci na vývoji nových motorů a hnacích ústrojí a začlení technologie, které mají zařídit vyšší využitelnost paliva. Nové motory budou představeny v roce 2013.

Doufá, že jejich nový plán dokáže snížit emise oxidu uhličitého z 215 588 tun v letošním roce na 188 784 tun do roku 2012.

Předseda FOTA Martin Whitmarsh dodal: "Je skvělou zprávou, že naše spojení s FIA je ve snahách úspěšná ve zlepšování výkonnosti a omezení zdrojů, které aplikujeme v F1. Tak se děje i v ohledu snižování emisí."

"Kromě toho stavíme na tom, co jsme vybudovali a věříme, že snížíme emise o 12,4% oproti dnešnímu stavu."

"Je to pro F1 velmi vzrušijící doba a já jsem potěšen, že náš sport je schopný ohlížet se na životní prostředí."

Výzkum Trucostu ukázal, že pouze 0,3% emisí F1 vzniká z paliva spotřebovaného v závodech a testování, většina pochází z produkce a zisku surovin a část má mají na triku i týmy.

Proto se FOTA rozhodla, že právě ona si vezme na starost sižování emisí, a to snížením elektrické energie (16,95%), snížení provozní spotřeby paliva (17,92%) a snížení výdajů na díly a suroviny (20,25%).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí