zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

13.07.2010
Obecné
Krátce - různé

Letní příměstské tábory v Podkrušnohorském zooparku
V prvním prázdninovém týdnu odstartovaly v zooparku příměstské tábory pro děti. Šesti turnusů tábora se celkem zúčastní 150 dětí z Chomutova a okolí. Kromě her a soutěží si děti nakrmí zvířata, povozí se Safari expresem, Lokálkou Amálkou a na ponících. Těšit se také mohou na táborák, prohlídku Centra krušnohorského lidového umění a vzdělávací aktivity v areálu zooparku. Kromě spousty zážitků si ze zooparku odnesou i nové vědomosti o zvířatech a ochraně přírody.

Paříž hledá obnovitelnou energii tam, odkud vzešla - v řece Seině. Pod vybrané mosty mají být nainstalovány vodní turbíny, které budou vyrábět elektřinu.
Podle zástupce starosty jsou prozatím vytipována čtyři vhodná místa. Do budoucna ale Paříž podle všeho počítá s tím, že se pokusí identifikovat všechny zdroje obnovitelné energie, které se na jejím území nacházejí, a postupně je využije.
Kupodivu i francouzská energetická společnost EDF považuje tento nápad za "zajímavý". Paříž už nějakou dobu experimentuje s využitím geotermální energie pro vytápění některých budov a také instaluje malé větrné elektrárny.

Zástupce OSN 6. července oznámil, že před setkáním v mexickém Cancúnu na přelomu listopadu a prosince tohoto roku se v Číně uskuteční ještě jedno setkání. Čína by na něm měla představit některé nové návrhy, které by mohly výrazně usnadnit jednání v Mexiku. Vzhledem k tomu, že Čína předčila USA v produkci skleníkových plynů, bude její postoj v jednáních zcela zásadní. Podle eurokomisařky pro opatření v oblasti změny klimatu Connie Hedegaardové bude nejdůležitější a zároveň nejproblematičtější společná dohoda v otázce MRV (monitoring, reporting a ověřování).

Členové Evropského parlamentu 7. července vyjádřili svůj nesouhlas s prodejem masa a mléka, které pochází z klonovaných zvířat. Evropská komise není v tomto ohledu tak striktní a navrhuje pouze omezit prodej těchto tzv. potravin nového typu. Parlament nesouhlasí ani s takovýmto návrhem a vyzval Komisi, aby předložila návrh legislativy, která zakazuje prodej potravin z klonovaných zvířat. Mezi Parlamentem a Komisí zároveň pokračují spory o tom, zda by se měl zakázat nebo povolit prodej potravin vyrobených z potomků klonovaných zvířat.

Zveřejňovaný dokument: Výzva k předložení nabídky k zakázce malého rozsahu s názvem "Výukový program pro ZŠ a SŠ - energetické úspory škol zateplených z PO3 OPŽP"
Typ VŘ: zakázka malého rozsahu
Lhůta pro podání návrhů: 24. 9. 2010 v 11:00 hod.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí