zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Více než 70 miliard pro projekty na zlepšení životního prostředí

14.07.2010
Obecné
Více než 70 miliard pro projekty na zlepšení životního prostředí

Za tři roky fungování Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) již byla schválena dotace pro 4 462 projektů za celkové náklady přesahující 107,1 miliardy korun. Celková výše podpory z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj činí 70,5 miliardy korun.

Největší objem finančních prostředků putoval do 547 projektů na zlepšení vodohospodářské infrastruktury (výstavba a rekonstrukce čistíren a kanalizace) - celková výše dotace dosáhla 38,5 miliardy korun.

Nejvíce projektů - 1 671 - bylo podpořeno v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Celková výše podpory pro prioritní osu 3 dosáhla 12,8 miliardy korun.

Na podpis ministryně nyní čeká dalších zhruba šest desítek zejména vodohospodářských projektů s žádostí o dotaci v celkové výši 3,8 miliardy korun.

Příjemci obdrželi již téměř 8,7 miliardy

Do poloviny roku 2010 poslal Státní fond životního prostředí na účty realizátorů projektů téměř 8,7 miliardy korun. Největší částka - bezmála 3,4 miliardy - byla vyplacena projektům realizovaným v rámci prioritní osy 3 - udržitelné využívání zdrojů energie. Ze schválených projektů jich bylo již více než 800 dokončeno.

Příjemci podpory získávají peníze z OPŽP průběžně a nemusí čekat až na ukončení projektu.

Přehledy dotací podle jednotlivých os

Ukázky realizovaných projektů

Podrobný seznam všech schválených projektů

Rozdělení dotací podle okresů - mapa

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí