zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

16.07.2010
Obecné
Nabídka technologií

Odvodnění a odmaštění kůže pro zisk stabilního biomateriálu

Ref: 09 ES 25E2 3FWO

Španělské technologické centrum vyvinulo stabilní biomateriál získaný pomocí odvodnění a odmaštění kůže. Je zbavený všech chemikálií, což umožňuje bezpečné a ekonomické nakládání v kožedělném průmyslu a jako vedlejší efekt také získání kolagenu, vhodný pro zpracování v jiných sektorech. Centrum hledá partnery se zájmem o další technickou nebo obchodní spolupráci.

Ošetření povrchů solárních panelů proti prachu a špíně

Ref: 10 GB 42O1 3H2P

Britská firma vlastní jednoduše aplikovatelnou povrchovou ochranu, snižující množství prachu a špíny na skleněných a umělohmotných površích. Povlak lze s úspěchem aplikovat též na fotovoltaické panely a sluneční kolektory, aby se minimalizovala nutnost jejich údržby a maximalizovala účinnost výrobků. Firma hledá zájemce o aplikaci z oblasti výrobců panelů a kolektorů a provozovatelů solárních parků.

Plně bio-degradabilní obalový materiál a výrobní technologie

Ref: 10 NL 60AF 3GZD

Holandská firma nabízí optimalizovanou technologii lisování papírem-pěněných obalových produktů s příznivým ekologickým dopadem. Papírem vypěněné obaly mají výhody v plné ekologické odbouratelnosti, lehkosti a funkčnosti. Firma hledá zájemce z oblasti obalového, automobilového, elektronického nebo zdravotnického průmyslu se zájmem o společný další vývoj, nové aplikace anebo zájemce o licenci na výrobní zařízení a technologii.


Dalších více než 4400 nabídek a přes 900 poptávek po inovačních technologiích a řešeních lze zdarma nalézt pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí