zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Žadatelé dostanou granty na rozvoj cyklostezek

24.07.2010
Doprava
Žadatelé dostanou granty na rozvoj cyklostezek

Celkem patnáct projektů ze sedmi krajů letos obdrží přes 799 tisíc korun na péči o cyklostezky a jejich další rozvoj. Z grantu Nadace Partnerství se tak podařilo financovat například odpočinková místa na trase Praha - Vídeň, slavonické centrum pro cyklisty nebo projekt Zelené mapy Prahy. Společně s Nadací České spořitelny podporuje program Greenways Nadace Partnerství dění a vybavenost na stezkách a propaguje cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy.

"Všech 24 projektů rozvoje stezek Greenways, které jsme obdrželi, představuje hodnotu více jak 3,2 milionu korun a z toho 1 695 360 korun bylo požadováno od Nadace Partnerství. Devět žádostí se proto ocitlo pod čarou a nemohli jsme je finančně podpořit," říká Juraj Flamik, koordinátor programu Greenways Nadace Partnerství. Nejvíce úspěšných žádostí, celkem šest, přišlo z Greenway Praha-Vídeň. Nadace Partnerství zde podpořila například projekt na vytvoření Zelené mapy Prahy nebo výstavbu odpočinkových míst v obci Střezimíř. "Poprvé jsem udělili grant i na projekt vztahující se k tzv. Zelenému pásu - Stezce železné opony," doplňuje Flamik. Ve slavonickém Centru pro budoucnost by tak mělo vzniknout zázemí pro cyklisty s informačním koutkem o Greenways a Stezce železné opony. Mezi projekty, které získaly grant Nadace Partnerství, jsou také propagační a cyklistické akce pro veřejnost konané například během Evropského týdne mobility.

Granty na podporu českých Zelených stezek ve výši do 80 tisíc korun uděluje program Greenways již devět let a za tu dobu rozdělil přes patnáct milionů korun mezi téměř dvě stovky projektů. Letošní významnou novinkou bylo zjednodušení podávání žádostí díky zavedení elektronického systému Grantys. "Nadace Partnerství se snaží o co největší zjednodušení grantového řízení směrem k žadatelům, a proto jsme pro ně vyvinuli systém, díky němuž mohli celou žádost vyplnit on-line do elektronických žádostí," vysvětluje ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

"Rok 2010 je sedmým v pořadí, kdy Nadace České spořitelny podporuje program Greenways. Těší nás, že se můžeme podílet na vzniku a údržbě stezek, které neslouží pouze jako komunikace pro přemístění z místa na místo, ale dokáží také poučit nebo pobavit," doplnila tajemnice Nadace České spořitelny Radka Kaslová.

Více informací: www.nadacepartnerstvi.cz/p-25603&exp=male37
Kontakt: Martin Gillár, PR manažer programu Greenways, martin.gillar@nap.cz, 775 958 907

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí