zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Znojemsku je nelegální skládka odpadu z Rakouska

13.08.2010
Odpady
Na Znojemsku je nelegální skládka odpadu z Rakouska

Hrabětice (Znojemsko) - V Hraběticích na Znojemsku byla odhalena nelegální skládka odpadu z Rakouska, na níž jsou pneumatiky a plasty. Ministerstvo životního prostředí nyní jedná o jeho odvozu zpět. ČTK to dnes řekla mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Ivana Awwadová. Celkem jde o čtyři hromady odpadků a dvě naložená nákladní auta v prostoru areálu bývalých kasáren pohraniční stráže v Hraběticích.

Skládku odhalila policie 2. srpna a ihned na ni upozornila inspekci. Její pracovníci zjistili, že nájemcem areálu je občan Rakouska. K nakládání s odpady v Česku nemá souhlas, proto jde podle ČIŽP o nepovolenou přeshraniční přepravu odpadů.

Celní úřad proto na místě nařídil přerušení přepravy a odstavení obou vozidel, zadržel doklady k vozidlům a k nákladům a zakázal oběma vozidlům pokračování v jízdě, uvedla mluvčí.

Zatímco ministerstvo životního prostředí jedná o odvozu odpadu zpět do Rakouska, bývalá kasárna střeží policie.

Česká republika měla v minulosti značné potíže s odpadem, který byl do ní načerno ve velkém přivážen z Německa. S likvidací těchto odpadků následně vznikly vleklé potíže.

Vladimír Klepáč
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí