zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vadí Vám nepořádek ve vašem okolí? Máte možnost s tím něco udělat!

02.09.2010
Odpady
Šlendryján
Urbánní ekologie
Vadí Vám nepořádek ve vašem okolí? Máte možnost s tím něco udělat!

Pražané ročně pohodí zhruba 7-10 tisíc tun odpadků mimo nádoby na ně určené. Toto množství představuje zaplněné pražské Mariánské náměstí do výšky neuvěřitelných 30 metrů. Pražské služby, a.s. se rozhodly s tímto nešvarem zatočit a zahájily kampaň zaměřenou na boj s nepořádkem v okolí nádob na směsný odpad. Zapojte se i Vy do boje za čistou Prahu!

"S nepořádkem kolem nádob na směsný odpad a s jejich přeplněností se potýkáme neustále. I přes to, že za tuto situaci nejsme odpovědní, snažíme se ji řešit a na vlastní náklady odvážíme velké množství špatně uloženého odpadu. Touto kampaní bychom chtěli informovat Pražany, jak správně zacházet s odpadem, kam se obrátit v případě přeplněnosti nádob na směsný odpad či nepořádku kolem nich," říká generální ředitel Pražských služeb Patrik Roman.

V prvé řadě je nutné přiznat, že za nepořádek okolo nádob na směsný odpad /popelnice a kontejnery/ jsou zodpovědní sami Pražané. Pokud jejich objem v místě bydliště nestačí, je nutné kontaktovat majitele či správce domu. Právě oni totiž odpovídají nejen za optimální počet nádob na směsný odpad, jejich pravidelný a dostatečný odvoz, ale také za úklid stanoviště. Tímto se také dotýkáme nejčastějšího omylu, ke kterému ze strany občanů dochází. Není povinností posádek svozových vozidel provádět úklid odpadu, který je mimo nádoby na směsný odpad.

Jak nakládat s odpadem a co dělat v případě přeplněnosti nádob na směsný odpad budou Pražanům nově radit Pražské služby pomocí samolepek umístěných přímo na popelnicích a kontejnerech. Kampaň bude probíhat také formou reklamy ve vybraných médiích /tisk, rádia/ a prostřednictvím letáků distribuovaných buď přímo do schránek či rozdávaných maskoty přímo Pražanům.


Miroslava Egererová
tisková mluvčí
egererovam@psas.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí