zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

TNT prvním expresním přepravcem v Číně s flotilou elektromobilů

10.09.2010
Ekologická auta
TNT prvním expresním přepravcem v Číně s flotilou elektromobilů

Společnost TNT zahájila jako první expresní přepravce v Číně provoz flotily vozidel na elektrický pohon. Celkem pět dodávek s nulovými emisemi doručuje zásilky v Šanghaji, která je důležitým mezinárodním přepravním centrem. Flotila byla představena v rámci Fóra pro zodpovědnou přepravu pořádaného u příležitosti Světové výstavy EXPO 2010.

"Zahájení provozu flotily elektromobilů v Číně, která je jedním z našich nejdůležitějších trhů, je součástí naší globální strategie snižování emisí CO2," řekl Peter Bakker, generální ředitel TNT. "V následujících třech letech chceme celosvětově pořídit například 3 000 elektromobilů," upřesňuje Bakker.

Dopravní odvětví jako celek produkuje 18 % celosvětových emisí CO2. V rámci udržitelného rozvoje má proto TNT jako klíčový hráč v expresní přepravě v plánu do roku 2020 snížit, ve srovnání s rokem 2007, emise CO2 o 45 %.

Nové dodávky o nosnosti 840 kg jsou vybaveny lithiovými bateriemi a monitorovacím systémem, který u vozidla zaznamenává data o spotřebě energie, což umožňuje průběžné optimalizování doručovacích tras. Na plné nabití baterií, které trvá pouze 2,5 hodiny, ujede elektromobil více než 120 km. Plnému uvedení do provozu předcházelo tříměsíční testování.

Výrobcem ekologických dodávek je společnost Dongfeng Motor, přední čínský výrobce automobilů a lídr v oblasti výzkumu a vývoje vozidel s alternativními pohony.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí