zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Drobil: Kalousek nás nechce pustit k ekozakázce

13.09.2010
Politika
Sanace, staré zátěže
Ministr Drobil: Kalousek nás nechce pustit k ekozakázce

Ministr Pavel Drobil obvinil Kalouska, že se vzpírá vládní dohodě a tají informace o stamiliardovém tendru.

Sváry mezi koaličními stranami ODS a TOP 09 se dál vyhrocují. Po sporech o povodňovou daň nebo zákoník práce se tentokrát bojuje o chystaný obří tendr na sanaci ekologických škod.

Ministr životního prostředí za ODS Pavel Drobil si v rozhovoru pro HN postěžoval na ministra financí Miroslava Kalouska, že maří úkol, který oba dostali od premiéra Petra Nečase: vyčíslit, kolik by zakázka měla stát.

"Ministerstvo financí má potřebu předání informací zdržovat, a to je pro mě naprosto podivný a nepřijatelný přístup," zlobí se Drobil.

Kalousek kritiku nebere příliš vážně. "Je to nejspíš nezkušeností pana Drobila, že mi o svém problému neřekl přímo a musí to řešit přes noviny. Žádné informace netajíme," oponuje ministr financí. Trvá ovšem na tom, že vláda zatím žádný odhad ceny nepotřebuje.

Drobil prosazuje opak: "Zadání od premiéra si vykládám tak, že z nás má vypadnout nějaká konkrétní částka." Dokonce nevylučuje, že by vláda mohla tento odhad i zveřejnit jako limit pro účastníky tendru, který by nemohli překročit, což Kalousek nechce.

AUTOR: Martin Mařík
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí