zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový projekt - Vsezaodvoz.cz

19.09.2010
Recyklace
Nový projekt - Vsezaodvoz.cz

Cílem projektu je vytvořit centralizovaný bezplatný trh věcí za odvoz...

Server Všezaodvoz.cz je kompletně bezplatný inzertní server založený v červenci 2010, který se výhradně specializuje na inzerci jakýchkoliv věcí či materiálů k mání ZA ODVOZ, tedy zdarma v celé České i Slovenské republice. Uživatelé tak mohou bezplatně nabízet či poptávat již nepotřebné věci, které však nechtějí či nezvládnou vyhodit a tak mají možnost z pohodlí vlastního domova přispět ke snížení množství odpadu. Jedná se tedy o efektivní formu recyklace, která zároveň vytváří povědomí o lidech ve vašem okolí, kteří ještě využijí věci, které vy už třeba ne. Inzerovat lze vše od věcí rozměrných jako nábytek po ty drobné jako jsou knihy, nádobí, oblečení či cokoliv jiného.

Cílem projektu je tedy vytvořit centralizovaný bezplatný trh věcí za odvoz. V současné době nabízí snad veškeré inzertní servery rubriku typu zdarma či do 100Kč a v těchto rubrikách mají několik inzerátů. Centrální místo pro tuto inzerci však chybí a proto je zde projekt Všezaodvoz.cz, který má za cíl veškerou tuto inzerci soustředit na jedno, snadno přístupné, bezplatné místo. Uživatel z celé ČR a SR tak má o to větší výběr věcí, které může získat pouze za odvoz a na druhou stranu zájemců, kterým své věci může za odvoz darovat. S rozvojem takového centrálního místa poroste i smysl a efektivita tohoto druhu recyklace a běžný občan České a Slovenské republiky tak zjistí, které věci ještě mají hodnotu a proto do odpadu nepatří a je vhodné je předat dál. Server je určený pro každého, ale zejména dobře poslouží studentům, začínajícím rodinám, kutilům a hlavně všem, kterým jejich dopad na naše životní prostředí není lhostejný.

Veškeré podrobnosti o Všezaodvoz.cz se můžete dočíst zde. Registrace i používání serveru je úplně bezplatné a samotná inzerce zabere sotva 2 minuty. Čas a energie strávené cestou ke kontejneru či likvidací odpadu je nesrovnatelně vyšší.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí