zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Další zeď chrání obyvatele Ostravy před hlukem z hutě

23.09.2010
Protihlukové bariéry
 Další zeď chrání obyvatele Ostravy před hlukem z hutě

Největší tuzemská hutní firma ArcelorMittal Ostrava dokončila výstavbu další protihlukové stěny. Před nadměrným hlukem z překladového nádraží v areálu hutí bude chránit obyvatele místní části Radvanice a Bartovice. Její stavba stála 9,6 milionu korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí ArcelorMittal Ostrava Věra Breiová.
V pořadí jde již o čtvrtou zeď, která je nejdelší, měří téměř 400 metrů. "Dohromady tak chrání bartovické občany před hlukem již 668 metrů stěn vysokých čtyři až osm metrů. Celková výše této investice pro zlepšení životního prostředí je 14,6 milionu korun," uvedla Breiová.

Obyvatelé v sousedství hutě si na hluk z vlakové vlečky stěžovali. "Touto cestou prochází téměř veškeré zásobování naší firmy surovinami, materiálem, náhradními díly a volným ložným prostorem," uvedl ředitel pro ekologii ArcelorMittal Ostrava Petr Baranek.

Loni v listopadu byla dokončena první etapa odhlučnění - stavba tří kratších protihlukových stěn. Tvoří je oboustranně akusticky pohltivé panely. Jde o prefabrikované prvky z dřevěného materiálu s vloženou vnitřní vrstvou, která pohlcuje hluk.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí