zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda omezí vliv ekologů na stavby

08.10.2010
Doprava
Obecné
Vláda omezí vliv ekologů na stavby

Je to paradox: ministr dopravy Vít Bárta si za svého poradce vybral známého ekologického aktivistu Miroslava Patrika, ale vláda zároveň vymýšlí, jak zabránit nevládním organizacím ve zdržování dopravních staveb. A to změnou stavebního zákona.

Jak zjistily HN, na starost to dostala speciální komise, do níž své zástupce poslalo nejen ministerstvo dopravy, ale také resorty životního prostředí a místního rozvoje. V čele týmu stojí poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí.

Už se rýsují první kontury. "Plán je takový, že veřejnost by se mohla účastnit jen územního řízení, nikoli stavebního," říká Kočí. "Dnes je situace taková, že se na stavbách chtějí zviditelnit spolky, jež s místem, kde stavba vzniká, nemají nic společného," dodává ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS). V zákoně by se proto měla objevit definice, kdo je "dotčená veřejnost".

Kromě zpřehlednění toho, kdo může do staveb mluvit, se komise shodla, že zanikne přes dvě stě malých stavebních úřadů; jejich pravomoci přeberou větší města.

AUTOR: Luboš Kreč
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí