zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická divize Enelu míří na burzu

13.10.2010
Energie
Ekologická divize Enelu míří na burzu

Největší italská energetická skupina Enel SpA získala povolení od milánské burzy k primární nabídce akcií své ekologické divize Enel Green Power (EGP). Primární nabídka divize by mohla být největší primární nabídkou v Evropě v letošním roce.

Enel je nejzadluženější energetickou firmou v Evropě. Z primární nabídky minoritního podílu chce získat nejméně tři miliardy eur (73,6 miliardy Kč). Peníze chce použít na snížení dluhu a k udržení svého úvěrového ratingu.

Italská burza povolila uvedení akcií EGP na burze v Miláně. Povolení od burzy je prvním z několika regulačních kroků, které musí firma získat před vstupem na burzu. Podle zdroje obeznámeného se situací by italský úřad pro dohled nad trhy Consob měl schválit nabídku ve čtvrtek nebo v pátek. Úpis má odstartovat 18. října.

Enel plánuje na burzách v Miláně a Madridu nabídnout 30 procent akcií EGP. EGP má dluh zhruba tři miliardy eur. Podle zdroje byla firma v přípravné fázi nabídky ohodnocena na 12 miliard eur. Enel loni v únoru koupil čtvrtinový podíl španělské energetické společnosti Endesa, na níž tak má již přes 90 procent.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí